en-Kam v Tatrách tento týždeň ?

11/05/2021

Protipandemické opatrenia sa začali pomaličky uvoľňovať, takže si smelo môžete začať plánovať svoje výlety do Tatier. Kým sa všetky služby rozhýbu, dávame pre vás dokopy každý týždeň 5 aktuálnych tipov, čo by ste nemali zmeškať v Tatrách (plus extra tipy z predošlých týždňov) . A zatiaľ, čo vy budete zbierať zážitky, na váš karavan dáme pozor u nás :)


1. CITY TRAIL - Starý Smokovec

Športovci, ktorí už ukončili zimnú sezónu a nebudú brázdiť cez víkend zjazdovky, si v sobotu 8.5. môžu prísť zabehať do Starého Smokovca na City Trail. Nesúťažne sa bude pretekať aj v disciplíne nordic walking.

Registrovať sa ale treba vopred (cez registračný portál pretekaj.sk) - na mieste to už nebude možné, ostane na vás povzbudzovanie.

Pobeží sa 8,5km v rôznych vekových kategóriách, štart je v sobotu o 11,00

Príďte teda prevetrať tenisky - aj tak bude v sobotu štátny sviatok a obchody zavreté :)

Pre tých, čo sa do toho vyznajú - preteky sú zaradené do bodovanej série Tatry v pohybe PRESTIGE TOUR.

Predpísaná farba tenisiek a ďalšie podmienky tu: https://www.sporttatry.sk/sk/citytrail/propozicie


2. Fajnšmekerská lyžovačka v Lomnickom sedle


Pre najnáročnejších - lyžovačka v Lomnickom sedle potrvá predbežne len počas víkendu piatok - nedeľa (7.5. - 9.5.2021). 

Ďalšia prevádzka v tomto úseku bude závisieť od aktuálnych snehových podmienok a záujmu lyžiarov. Tak odchod kupovať skipasy :))

Podmienky a opatrenia si treba naštudovať tu.


3. Tatranský zveropark - Gerlachov


Malá zoologická záhrada s viacerými druhmi domácich zvierat - Tatranský Zveropark sa síce nachádza v areáli hotela Hubert, ale je veľmi vyhľadávaným miestom pre rodiny s deťmi zo širokého okolia a "okoloidúcich".

O zvieratká sa už dlhé roky v krásnom prostredí pod Gerlachovským štítom starajú skúsení ošetrovatelia . Pri návšteve môžete z nainštalovaných automatov nielen zvieratká nakŕmiť, alebo sa aj na koni či poníkovi povoziť.

A detské ihrisko tu má tiež svoje kvality...

čítajte viac


4. Kurz zelenej golfovej karty - Veľká Lomnica


Vždy vás lákalo skúsiť si golf? Máte šancu - už tento víkend (7.-9. mája) si prísť urobiť kurz zelenej karty. Tá bude následne vašou priepustkou na bezplatný vstup kedykoľvek na 27-jamkové golfové ihrisko - v jedinečnom prostredí, kde sú hráči obklopení horami a okrem neuveriteľných výhľadov má ihrisko kompletné zázemie.

Kurz trvá 10 hodín a po absolvovaní skúšky získate certifikát. Profesionálni tréneri vás zoznámia s golfovou etiketou, pravidlami aj samotnou hrou a všetok potrebný výstroj vám zapožičajú v rezorte. To zvládnete!

Kurzy si môžete naplánovať aj individuálne, vo dvojiciach alebo malých "partiách". Cena je od 199e/osoba. No nekúp to!

....čítajte viac...


5. Lomnický štít


Od 7.5. sa v stredisku Tatranská Lomnica konečne opäť spúšťajú do prevádzky aj lanovky pre peších turistov na Skalnaté pleso vrátane lanovky na Lomnický štít. Lanovky v Tatranskej Lomnici budú už v dennej letnej prevádzke, tak to poďte využiť! Viete predsa, aká je na časenky na Lomničák tlačenka...

Lístky treba kúpiť vopred a momentálne opatrenia si naštudujte tu.


Ždiar - Chodník v korunách stromov

Do Ždiaru je to od nás len 20 kilometrov. V tejto tradičnej goralskej dedinke v Belianskych Tatrách je toho čo pozerať oveľa viac, ako len Chodník v korunách stromov, ale predsa len začneme exkurziou tu. Parádne urobený bezbariérový chodník s vyhliadkovou vežou netreba vynechať pri návšteve Tatier. Ideálny výlet na oddychovú turistiku a super aj pre lehárko turistov. Síce zatiaľ nepremáva kabínková lanovka, tak si ku chodníku treba vyšľapať peši lesom, ale kondičku triatlonistu na to potrebovať nebudete.

Otvorené denne od 9:00 do 16:00. Viac info tu.

Tatranská Lomnica - Múzeum TANAP

Nielen pekným počasím sú Tatry živé. Múzeum TANAP-u je vraj jedným z najnavštevovanejších múzeí na Slovensku, tak sme zašli aj my a môžeme ho len doporučiť! Otvorené majú každý deň, vstupné symbolické. Vypchatý kamzík, svišť, orol a samozrejme medveď v reálnej podobe. To všetko v pešej dostupnosti z nášho kempu. Bude sa Vám to určite páčiť ... Dokonca tento rok pribudli aj nové exponáty.

Otváracie hodiny si pred návštevou pre istotu overte tu.

Bilíkova chata

Či už ste ľadový dóm alebo snežný betlehem pri Rainerke stihli alebo nie, Bilíkova chata je zo sortimentu tých, ktoré by ste obísť nemali. Postavená v krásnom prostredí s legendárne výbornou kuchyňou, a to len 5 minút peši z Hrebienka. Terasu má- bez preháňania veľkorysú, takže gastro-zážitok v kľude a bezpečí je garantovaný. Zastavte sa tam, neoľutujete.

foto z FB 

 Štrbské pleso - Móryho vyhliadka

Nie vždy je nálada na veľkú túru, nie vždy je čas, chuť... Prechádzka na Móryho vyhliadku na Štrbskom je ideálna práve na podobné leharo príležitosti. Nenáročný 15-minutový výstup na kopec nad Novým Štrbským plesom s parádnou panoramkou (žeriavov) a výbornou kavejou. Vyhliadka síce už svoje pamätá, ale znovuotvorená po rekonštrukcii nie je dlho. Zastavte sa tam, pekne je.

Otváracie hodiny si pred návštevou overte tu.

Spišský hrad

Najväčší hradný komplex v strednej Európe musia navštíviť všetci, ktorí odškrtávajú pamiatky zo Zoznamu svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO (od roku 1993).

Spiššký hrad je povinnou jazdou pre všetkých, ktorí tam neboli. A tí, čo tam boli, sa tam určite radi vrátia aj bez tejto pripomienky :) Cesta tam trvá z Tatier iba pol hodinku a aj v čase, kedy je hrad zavretý sa oplatí vybrať sa ho poobdivovať zvonka. Okolité kopčeky vás určite prichýlia na piknik a nezabudnite si zobrať foťák!

Pred návštevou si overte otváracie hodiny.


Lyžovačka na Štrbskom Plese

Po 110 dňoch, čo boli lyžiarske strediská zatvorené máte ešte šancu prísť sa presvedčiť, či ste nezabudli strúhať lyžiarske pózy, alebo vám nevyrástla noha z lyžiarok... Na Štrbskom a v Jasnej bude od štvrtka 22.4. pustených pár lanoviek (kabínky zatiaľ povolené nie sú) a okrem výstroje vám stačí doniesť si negatívny test nie starší ako 48 hodín. No a nezabudnite opaľovák a slnečné okuliare! Predbežne sa plánuje jazdiť do 2. mája a pre fajnšmekrov sa pripravuje aj fresh-track.

Poznámka pre skialpinistov - sezóna sa pre vás v TANAPe skončila, prevádzkovať skialp je možné už jedine po zjazdovkách. V národnom parku sa vyhrabávajú, budia a množia zvieratá, čiže sa patrí nechať im na tieto aktivity čas a priestor

Všetko dôležité o lyžovačke nájdete tu.

Snežný betlehem a sochy pri Rainerovej chate

Vychádzka z kategórie povinných - iba pol hodinky z Hrebienka. Miestnym chatárom ručne robená "výzdoba" je každý rok iná a každý rok prináša aj nejaký "upgrade" - tentokrát je to podobizeň gorala. Čo poviete, vidíte čiste-náhodnú podobnosť s legendárnym chatárom ?

Nízke teploty zatiaľ snežným výtvorom prajú, ale rozhodne sa treba poponáhľať, všetci už privolávame leto :) 

Kontroverzná vyhliadková veža 

Najvyššia a najvyššie položená veža na Štrbskom plese ešte ani nestihla byť otvorená, takže máte šancu prísť si sem narobiť selfíčka mezdi prvými. Otvárajú 20. apríla a budeme zvedaví, čo na ňu poviete ...

pre viac info kliknite sem.

zdroj: facebook Rainerova chata-official, www.tatrastower.sk, www.vt.sk