— HIKES,WALKS —


Jazierko Tatranská Lomnica

Ideálne na prevetranie kolieskových korčulí, kolobežiek, trojkoliek a iného športového náčinia okolo mini jazierka. Za bežných okolností funguje aj lanová dráha, minigolf a samozrejme bufet :) Dokonca sa na jazierku dá na požičaných člnkoch aj člnkovať. Takže tie svoje trepať nemusíte...

https://www.facebook.com/jazierkopark/


Štrbské pleso

Najvyššie položenú osadu vo Vysokých Tatrách (1 346 m n. m.) všetci poznáme ako turistickú topku. Klasické "kolečko" okolo plesa ešte nikdy nikoho neomrzelo, pri skokanských mostíkoch sme tiež už všetci boli niekoľkokrát, ale prečo si to nezopakovať?! Pleso je dodnes priemerne 155 dní v roku je pokryté ľadom, maximálnu hĺbku má 20 m a mimochodom - vo februári 1925 sa na ľadovej ploche plesa dokonca konali majstrovstvá Európy v ľadovom hokeji.

Keď sme už na Štrbskom, a nedisponujeme kondičkou na ďalšiu túru, ktorých sa odtiaľ dá podniknúť neúrekom, poznáte Jazierka lásky? Jazierka lásky mali pôvodný názov Štrbské rybníky boli využívané na odchov pstruhov. V súčasnosti je to populárne miesto na prechádzku a oddych nielen pre mladé páriky. V okolí jazierok je upravený chodník a lavičky. Cesta k jazierkam je označená tabuľami a je vážne len pár metrov od hlavného parkoviska a železničnej stanice.

Popradské pleso

O niečo menej komerčné, ale takisto pomerne vyhľadávané miesto vhodné aj pre turistov s detskými kočíkmi. Modro značený turistický chodník s asfaltovým povrchom zo zastávky TEŽ na Popradské pleso je dlhý cca 4,5 km. V blízkosti Popradského plesa sa nachádza Symbolický cintorín obetí Vysokých Tatier, ktorý je ale v prevádzke len od 15.6. do 30.10.


Starý Smokovec - vyhliadka

Pre tých, ktorí už boli na Hrebienku X-krát a žiada sa im zmena. Vyhliadka nad Starým Smokovcom je jednoduchá vychádzka (15-20min) na kopce medzi Starým a Horným Smokovcom. Prechádzka je zaujímavá tým, že popri náučnom chodníku vyrastá najvyššie položená kalvária v strednej Európe. Prechádzku by mal zvládnuť aj kočík. Aj dvoj-kočík :)

Výhľad na Starý Smokovec i okolie je excelentný


Hrebienok - Rainerova chata

Obľúbenou trasou je chodník zo Starého Smokovca cez Hrebienok až na Rainerovu chatu. Od Hrebienku pokračuje červeno značená trasa so štrkovým povrchom až po Rainerovu chatu, odkiaľ sa dá pokračovať k vodopádom Studeného potoka, ktoré sa nachádzajú niekoľko minút od Rainerovej chaty alebo vrátiť sa tou istou cestou naspäť.


Hrebienok - Studenovodské vodopády

Spomenutý Studený potok preteká popod náš kemp a bolo by škoda vynechať jeho "vrchnú časť". Tento potok preteká obrovským terénnym zlomom a vytvára prekrásne kaskády, obzvlášť pekné pri jarnom roztápaní snehu alebo po výdatných dažďoch, keď je hladina vody vysoká. A ako sme odpozorovali od niektorých turistov, tento výlet zvládnete aj v balerínkach :)


Astronomický náučný chodník

Astronomický ústav v Starej Lesnej je pekne zašitý medzi stromami, ale malým aj väčším zvedavcom ohľadne vesmíru rozhodne odporúčame návštevu. Dovnútra ústavu sa dá dostať iba vo väčších skupinkách a po dohode, resp. počas dňa otvorených dverí, ale okolo ústavu bol vytvorený náučný chodník s najdôležitejšími informáciami nielen o prístrojovej technike astronomického ústavu, ale aj o vesmírnych telesách. Chodník obsahuje 13 panelov, začína pri hlavnej budove ústavu a končí pri poslednej kupole s ďalekohľadmi. Z Tatranskej Lomnice k nemu vedie chodník buď pre peších, ale slúži tiež ako cyklochodník. Chodník je pekne označený, tabule očíslované, ukazujúce smer vždy k nasledujúcemu číslu. Písané jazykom skôr pre väčšie deti, ale pre tých menších ako "bojovka" a hľadanie stanovíšť ideálne.