— HRADY, JASKYNE A ĎALŠIE ATRAKCIE —

Spišský hrad

Najväčší hradný komplex v strednej Európe musia navštíviť všetci, ktorí odškrtávajú pamiatky zo Zoznamu svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO (od roku 1993).

Spiššký hrad je povinnou jazdou pre všetkých, ktorí tam neboli. A tí, čo tam boli, sa tam určite radi vrátia aj bez tejto pripomienky :) Cesta tam trvá z Tatier iba pol hodinku a aj v čase, kedy je hrad zavretý sa oplatí vybrať sa ho poobdivovať zvonka. Okolité kopčeky vás určite prichýlia na piknik a nezabudnite si zobrať foťák!

Pred návštevou si overte otváracie hodiny.


Spišská Nová Ves - ZOO

Máte prejdené už celé Tatry alebo len jednoducho potrebujete od kopcov preladiť? Šup do ZOO. Tá má u detí úspech predsa vždy. V maličkej a málo známej Zoo v Spišskej Novej Vsi ste od nás za slabú pol hodinku a aj keď to tam nie je na celý deň, viete výlet spojiť so zastávkou napr. v Slovenskom raji alebo na Spišskom hrade. Otvorené majú od apríla do októbra za skutočne symbolické vstupné, ale veď to si všetko vygooglite. My návštevu odporúčame, choďte kuknúť aj vy. Či ste už boli?


Pred návštevou si overte otváracie hodiny.


Ždiar - Chodník v korunách stromov

Do Ždiaru je to od nás len 20 kilometrov. V tejto tradičnej goralskej dedinke v Belianskych Tatrách (na hranici Pieninského a Tatranského národného parku) je toho čo pozerať oveľa viac, ako len Chodník v korunách stromov, ale predsa len začneme exkurziou tu. Parádne urobený bezbariérový chodník s vyhliadkovou vežou netreba vynechať pri návšteve Tatier. Ideálny výlet na oddychovú turistiku a super aj pre lehárko turistov.

Ku Chodníku vás pohodlne vyvezie nová kabínová lanovka, čím sa stáva bezbariérovou atrakciou.

Pred návštevou si overte otváracie hodiny.


Kométa

Každý prázdninový víkend jazdia v Tatrách historické električky a dá sa na nich aj previezť. Jazda je zážitok, keďže napríklad Kométa, ktorú sme si vybrali my, nemá okná, takže na konečnej vystúpiš s novým účesom :) Cestovný poriadok treba sledovať, lebo lístky sa rezervovať nedajú a kupujú sa na mieste. Kométa môže prepraviť iba 80 osôb, čiže - kto prv príde, ten prv "melie". A na nikoho sa nečaká. Hu-hú!


Tatranská Kotlina - BELIANSKA JASKYŇA

Jediná jaskyňa v Tatrách, tým pádom aj hojne navštevovaná. Ako sa na Tatry patrí, zahrejete sa už pred príchodom - výstup k jaskyni z Tatranskej kotliny trvá dobrých 20 minút do kopca. Fitko pokračuje aj vo vnútri jaskyne, kde treba prekonať skoro 900 schodov, a hoci teplota v jaskyni je len nejakých 5 - 6°C, garantujem, že sa zapotíte :) Každopádne ale stojí za návštevu - prehliadkový okruh trvá cca hodinu a pozerajte dobre - možno uvidíte netopiere.


Pred návštevou si overte otváracie hodiny.


Tatranský zveropark

Malá zoologická záhrada s viacerými druhmi domácich zvierat - Tatranský Zveropark sa síce nachádza v areáli hotela Hubert, ale je veľmi vyhľadávaným miestom pre rodiny s deťmi zo širokého okolia a "okoloidúcich".

O zvieratká sa už dlhé roky v krásnom prostredí pod Gerlachovským štítom starajú skúsení ošetrovatelia . Pri návšteve môžete z nainštalovaných automatov nielen zvieratká nakŕmiť, alebo sa aj na koni či poníkovi povoziť.

A detské ihrisko tu má tiež svoje kvality...

čítajte viac