— MÚZEÁ, GALÉRIE, KINO —

Tatranská Lomnica - Múzeum TANAP

Nielen pekným počasím sú Tatry živé. Múzeum TANAP-u je vraj jedným z najnavštevovanejších múzeí na Slovensku, tak sme zašli aj my a môžeme ho len doporučiť! Otvorené majú každý deň, vstupné symbolické. Upršané dni nie sú podmienkou, návštevu je super spojiť s exkurziou v botanickej záhrade hneď za rohom. A tuším to je potom ešte lacnejšie 😉 Vypchatý kamzík, svišť, orol a samozrejme medveď v reálnej podobe. To všetko v pešej dostupnosti z nášho kempu. Bude sa Vám to určite páčiť

Otváracie hodiny si pred návštevou pre istotu overte tu.


Tatranská Polianka - POLIANKOVO

Digitálna galéria v tieni svojej známejšej sestry Tricklandie dáva šancu opáčiť virtuálnu realitu na vlastnej koži. Prejsť sa po verejnosti-neprístupných častiach jaskyne Domica, splaviť na rafte divokú rieku v Afrike alebo hojdať sa ponad vysoký vodopád - to všetko je tu možné. Dokonca aj rozpohybovať maľované obrazy, a to nie za pomoci nejakých omamných látok ale obyčajného tabletu 🙃
A kým všetky tie zážitky spracujete, stojí pred vami capuccino s vlastnou fotkou. Nie niekde v inom časo a vzduchopriestore, ale tu a teraz. Z Tatranskej Polianky už neštartuje iba túra na Sliezsky dom alebo výstup na Gerlach... ochutnáva sa tu budúcnosť. A možno sa raz pomocou 3D okuliarov aj na ten Gerlach vyberieme. A bez svalovky.
Otváracie hodiny si pred návštevou pre istotu overte.

Starý Smokovec - TRICKLANDIA

 Fotky, (ako napríiklad aj fotka spod šikmej veže v Pise, ktorú podopieral asi každý, kto tam bol :) vytvárajúce ilúziu sú prastarými rodičmi Trick-artu. Vo Vysokých Tatrách-priamo v Starom Smokovci je jednou z novších atrakcií Vysokých Tatier galéria optických ilúzií #tricklandia , ktorá sa veľmi rýchlo zaradila medzi najpopulárnejšie. Nečudujeme sa. Kým si nabijete mobily a rezervujete vstupenky, poďme nakuknúť dovnútra...

Čo nás tam čaká ?
✅24 atrakcií na 500m2 vrátane 3 antigravitačných miestností a krásneho zrkadlového bludiska
✅Na návštevu galérie je potrebná rezervácia - časenka. Je povinná, keďže počet ľudí v galérii je obmedzený (žiadna tlačenka) a tým pádom je obmedzený aj čas vašej návštevy (1 hod), ale prehliadku vkľude stihnete.
✅Pri každej z inštalácii je foto-návod odkiaľ a ako sa odfotiť, aby ilúzia bola dokonalá. Navigovať pomáha aj ochotný personál, ktorý nielen poradí, ale celkom obstojne aj fotí :) Obrazy vytvárajú vizuálne ilúzie, pri ktorých budete mať pocit akoby naozaj existovali, no v skutočnosti ide len o dvojrozmerné kresby.
✅ Keďže sú maľby aj po zemi, tak žiadny kočík, ani žiadne zvieratko. Čo už. Po galérii sa chodí bez topánok (takže pozor na deravé ponožky).
▶️Novinkou je aplikácia Tricklandia, ktorú si pri vstupe môžete nainštalovať a niektoré z obrazov (sú označené) pomocou tejto aplikácie rozpohybovať.

Otváracie hodiny si pred návštevou pre istotu overte.

Tatranská Lomnica - Galéria DOBRÁ HRAČKA

🦕Dobrá hračka nie je len ďalšia z herničiek... je to galéria. Galéria hračiek

Na 5️⃣0️⃣0️⃣m2 je ich toľko, že za hodinu času, ktorý je na návštevu vymedzený, nie je možné ich všetky poobzerať a vyskúšať.
🐻Návštevu nie je treba odkladať, je to zážitok! Aby sa mini-ľudia v galérii netlačili (a nemlátili😂), ich počet je obmedzený na 25, čiže rezervačka vstupu sa hodí.
🍓
Dobrá hračka z času na čas organizuje aj akcie vonku pri galérii, my sme zatiaľ nestihli ani jednu, ale určite ešte podáme hlásenie 😉

Otváracie hodiny si pred návštevou pre istotu overte.


Bowling, Fitness, Tenis, Squash, Lezecké steny, Minigolf 

na tomto linku.