F.A.Q.

Kedy je Leharo otvorené ?

Prenajať si parcelu je možné počas celého roka. Ste srdečne vítaní. Kľudne aj na štedrý deň.

Hoci otvorené máme celoročne, recepcia nefunguje non-stop.

Ubytovať sa u nás viete aj sami, len musíme o vás vedieť. 

Potrebujem do Lehara rezerváciu?

Ak sa chystáte do Lehara, lepšie je zavolať vopred. V sezóne nás v Leháre nájdete 24 hodín denne. V mimosezóne často, ale nie non-stop. Keď vieme, kedy orientačne prídete, budeme vás čakať. 

Letná sezóna býva u nás dosť vyťažená, stane sa, že kapacita je v niektorých dňoch naplnená na maximum, preto je lepšie vždy zavolať aspoň 1-2 dni vopred. Ak si chcete zabezpečiť luxus výberu parcely podľa svojho gusta, dajte nám vedieť čím skôr a my ju pre vás rezervujeme. Nič to nestojí.

Aký je čas príchodu a odchodu ?

Check-in je možný od 14:00 v deň príchodu a odhlásenie pred 12:00 v deň odchodu.

Výnimky sú po dohode, samozrejme, možné. Dajte nám vedieť. Ak vieme výjsť v ústrety, radi tak urobíme, ale najmä vo vyťažených dňoch sa radšej nespoliehajte na to, že parcelu môžete obývať dlhšie.

Ak prídete skôr, je možné, že na vašej parcele sa balia ešte jej "predošlí obyvatelia", musíte teda počkať. Ak nestíhate odísť načas vy, môže sa stať, že parcelu nestihneme pre hostí po vás upraviť, pokosiť, upratať, a tomu by sme sa radi vyhli. Nepáčilo by sa to ani vám.

Čo sa dá podniknúť v okolí ?

Tatry sú stvorené na dovolenku, či už aktívnu alebo v leháro-štýle.

Na naše sociálne siete (Facebook, Instagram) pravidelne pridávame aktuálne akcie, ktoré práve v okolí prebiehajú a naša web-stránka je tiež plná tipov na kratšie aj dlhšie túry, športové vyžitie, rôzne atrakcie, ale aj kultúrne pamiatky či kúpaliská. 

Chodia do Lehara alebo po okolí medvede ?

NIE. Zatiaľ.

A ich návšteve sa vyhýbame. Aj vás preto poprosíme, aby ste zbytočne nedráždili čuchové bunky nielen mackov, ale aj ostatnej zveri a nenechávali zvyšky potravy ani svoje odpadky voľne dostupné (hlavne v noci).

Ako ďaleko je najbližšia zastávka verejnej dopravy?

Na najbližšiu zastávka autobusu to z Lehára netrvá ani 10min. Autobusy do Tatranskej Lomnice, prípadne k zastávke električky premávajú niekoľkokrát denne. K zastávke električky vám to od nás potrvá cca 20min. 

V ponuke pre našich hostí máme na požiadanie aj odvoz do okolitých lokalít naším Leharo-shuttle od vášho karavanu priamo pred dvere električky alebo až k bazénu či lanovke.

V čom sa parcely odlišujú okrem farby ?

Parcely sa odlišujú veľkosťou. 

Každá parcela je vybavená vlastnou prípojkou na elektrinu a vodu. Viacero parciel má aj výlevku. Státie mimo parciel nie je dovolené. Všetky naše parcely sú dostatočne komfortné a aj na tú najmenšiu sa zmestí obytné auto.

XL parcely s rozlohou 130m2 sú vhodné najmä pre veľké karavany, dlhé prívesy, ale aj pre posádky vyhľadávajúce totálne súkromie.

Modré parcely L majú rozlohu 90m2 a sú ideálne pre klasické obytné autá a prívesy.

M-parcely sú najmenšie (70m2), fajn pre obytné dodávky, stany a menšie posádky. 

Čo je v cene prenájmu parcely ?

V cene prenajmu parcely je

  • parkovanie karavanu,resp. prívesu/stanu/ auta/ motorky,
  • bežná spotreba vody,
  • výlevka chemického WC,
  • vyliatie šedej vody,
  • napustenie pitnej vody,
  • umývareň riadu,
  • použitie spŕch a WC
  • a samozrejme výhľad na panorámu Vysokých Tatier a garancia ticha.

Spomienky a zážitky máte od nás gratis :)

Môžeme si parcelu prenajať viacerí ?

Parcela je primárne určená pre 1 posádku - teda 1 hlavné vybavenie pre kemping, a to obytné auto alebo obytný príves alebo stan. Okrem toho je možné na parcele umiestniť maximálne 1 stan (do 6m2). Ak prichádzate dva karavany spolu, radi vám rezervujeme susedné parcely.  

Naše parcely sú určené výhradne na prenájom pre individuálnych zákazníkov. Akákoľvek rezervácia 3 a viacerých parciel v rovnakom termíne, sa považuje za skupinu. V prípade akýchkoľvek požiadaviek na skupinovú rezerváciu kontaktujte Leharo.

Pokúsime sa niečo vymyslieť :)

Je spotreba elektriny zahrnutá v cene ? 

Vzhľadom na to, že energetické nároky a požiadavky mávate rôzne, rozhodli sme sa cenu za elektrinu zmeniť z paušálnej na cenu podľa spotreby. Ak sa na elektrinu pripojíte, pri vašom príchode aj odchode spoločne urobíme odpočet elektrických meračov priamo na vašej parcele.

Toto riešenie je spravodlivé a motivuje k ekológii, keďže niektorí nepotrebujete elektriku, a tak nebudete musieť doplácať na tých, ktorí elektrinu míňajú. S našimi novými 16ampérovými "skrinkami" garantujeme maximálny komfort používania viacerých elektrospotrebičov bez obáv, či to utiahnu ističe.

Dá sa v Lehare pripojiť na Wi-Fi ?

Dá. V priestoroch nášho "lobby a jeho okolí" máme pre hostí k dispozícii bezplatnú wi-fi s obmedzenou rýchlosťou. 

Riešenie je zatiaľ dočasné - kým nebude sprevádzkované pripojenie na optický internet.

Môžem si priviezť so sebou aj domáceho miláčika?

Psy sú vítané. Musia byť za každých okolností na vodítku a nesmú obťažovať ostatných a znečisťovať areál. Na mačky, škrečky, chameleóny, žirafy a ostatné zvieratá sa vzťahujú individuálne podmienky. Akvarijné rybičky je možné v rámci otužovacieho rituálu vypustiť v Studenom potoku (na vlastné riziko, samozrejme).

Ako je to v Lehare s nočným kľudom ?

Ak si prichádzate k nám oddýchnuť a vyspať sa, ste na správnom mieste. Ak žúrovať, hľadajte radšej inde, alebo vás od nás po 22.00 nasmerujeme do bufetu v susedstve, kde sa vašej návšteve určite potešia.

Väčšina leharistov regeneruje po túre alebo naberá sily na ďalšiu a uprednostňuje decentný druh zábavy. Hlučná zábava aj počas dňa patrí do iných kempov. 

Prírodné Leharo rádio vysiela celodenný program - zurčanie potoka, spev vtákov, bečanie oviec a nepotrebuje preladiť. Ak sa vám predsa len žiada zmena žánru, uistite sa, že váš hudobný vkus neprekračuje hranice parcely.

Je v Lehare možnosť prať si prádlo ?

Áno je.

Práčka je vám k dispozícii počas dňa. Stačí sa opýtať na recepci.

Dá sa v Lehare platiť kartou ?

Zatiaľ iba hotovostne. Vaša faktúra vám bude doručená e-mailom. Tlačená verzia na požiadanie.

Dá sa v Lehare využiť rekreačný poukaz ?

Ak potrebujete daňový doklad pre využitie rekreačného poukazu, dajte nám, prosím, vedieť. Radi takýto doklad so všetkými potrebnými náležitosťami pre vás pripravíme. 

Môže ma do Lehara prísť navštíviť rodina, priatelia ?

Vzhľadom na našu filozofiu a kapacitné možnosti areálu, preferujeme, ak sa so známymi stretnete mimo areál.

Ak sa inak nedá - návštevníci sa musia vždy hlásiť na recepcii. (platí iba pre parcely XL) S rešpektom k súkromiu ostatných hostí, autom do areálu vchádzať návštevy nebudú, to bude odstavené na vyhradenom mieste.

Každá osoba (vrátane detí) a auto nám za vstup do areálu (do 2 hod.) prispeje na prevádzku sumou 5 euro. Prenocovanie návštevy je možné iba v prípade, že je na prenájom voľná ďalšia parcela a z návštevy sa stane tým pádom právoplatný - platiaci prenajímateľ parcely.

Dá sa v Lehare opekať na otvorenom ohni ?

Zakladať (otvorený) oheň / táborák v akejkoľvek podobe nie je povolené. Ak to počasie dovoľuje, môžete si prenajať naše prenosné ohnisko spolu s palivovým drevom.

Je možné, že v určitých obdobiach nebude v areáli kvôli suchu možné grilovať a robiť oheň.

Grilovanie je možné iba na plyne alebo aj na drevenom uhlí ?

Grilovanie je povolené za predpokladu, že gril neprepaľuje trávu a nenecháva na parcele stopy po ohni. Tlejúce zvyšky uhlia sa musia uhasiť vodou nesmú byť vyprázdnené v prírode alebo v areáli.

Dá sa k vám prísť stanovať ?

Samozrejme, áno.

Svoju parcelu si môžete smelo rezervovať za rovnakých podmienok ako karavanisti. Sociálne zariadenia sú vám k dispozícii.

Jediné s čím musíte počítať, že sme zatiaľ nestihli dobudovať zázemie na varenie. Je v pláne, žiaľ, túto sezónu sa musíte zaobísť s vlastným varičom prípadne to istí bufet. 

Dá sa v okolí kempu občerstviť ?

V pešej dostupnosti kempu je hneď niekoľko reštaurácií, v bezprostrednom susedstve (cca 150m) bufet s nápojmi a domácim občerstvením. 10minút peši to od nás trvá do novo-otvorenej výbornej reštaruácie Famosa, ktorú taksito odporúčame. 

Ako leharo nájdem ?

Naše súradnice GPS už rozoznávajú všetky moderné navigácie, ale tí čo ostávajú verní starej škole, píšte si, prosím na lístoček: Najlepšie je použiť výjazd 66 na D1 a potom smer Kežmarok.

Dôležité najmä pre dlhšie karavany - vyhnete sa kritickému železničnému prejazdu vo Vysokých Tatrách. 

Vo Veľkej Lomnici na železničnom priecestí s rampami pokračujete do ľava - smerom k Tatrám :) Pred výjazdom z Veľkej Lomnice pri Salaši odbočíte opäť do ľava - smer Stará Lesná - opäť cez železničný prejazd. 

V Starej Lesnej prejdete celú dedinu až k penziónu Lomnicky (po vašej ľavej ruke) a hneď lúka 50m ďalej za ním bude Leharo.

Ak ste pri hoteli Lesana, prepásli ste a musíte sa otočiť...

Dá sa v Lehare kúpiť nejaké jedlo/nápoje ?

Zatiaľ nie.

Vieme vám na požiadanie zabezpečiť čerstvé pečivo. Najbližší - dedinský obchod je od kempu vzdialený pešou chôdzou cca 15minút. 

Separuje sa v Lehare odpad ?

SAMOZREJME. Odpad sa u nás separuje čo najdôkladnejšie.

Prosím, podieľajte sa na tom. Odpadkové koše a nádoby na recyklovaný aj bio odpad nájdete na označenom mieste.

Objemný odpad (napríklad kempingové stoličky, stoly, nafukovačky atď.) si, prosím, odvezte so sebou.

Cez noc vo vlastnom záujme nenechávajte vonku nič, čo by mohlo prilákať a zaujať okoloidúce zvery. Parcelu pri odchode nechajte, prosím, v takom stave, akú by ste sami chceli dostať.

Chcem si do Lehára objednať donášku jedla/nákupu.

Ako na to ?

Ak máte objednávku/donášku jedla doručovanú doručovateľskou službou, dohodnite sa s doručovateľom nech počká pri bráne alebo ho tam čakajte vy. Pizzu si na parcelu odneste, prosím, sami :)

Ako sa v Lehare môžu zabaviť deti ?

Leharo síce nie je priestorovo veľké, ale o to bohatšie je na zážitky. Nemusíte mať žiadne obavy, že by sa vaše detváky u nás nudili. K dispozícii máme na začiatok mega-trampolínu, pieskovisko s hračkami, šmykľavku, futbalové ihrisko, streetbalový kôš, bedminton, šarkany, bublifuky, kriedy. Používanie detského ihriska a trampolíny je výlučne na vaše vlastné riziko. Maximálne 2 deti (do 150kg) bez topánok na trampolíne.

Keby to niekomu bolo málo, Studený potok je vždy záchranou. Či už sa doň pôjdu namočiť, prebrodiť ho, stavať hrádze alebo sa hrať s typickými okrúhliakmi. 

Ako fungujú sociálky ?

Naše nové sociálne zariadenia využívame maximálne ekologicky. Prosím, pomôžte nám ich udržiavať čisté - ako doma. 

WC sú vám k dispozícii 24hod./denne, sprchy od 7,00 do 21,30.

Pre deti môžete využiť redukcie na wc sedátka, nočníky, mini-pisoár. Deti do 6 rokov musia používať sanitárnu budovu v sprievode dospeláka. 

Pri príchode dostane každá posádka dva žetóny na sprchovanie/noc. Ak by vám nestačili, bez problémov si ďalšie viete dokúpiť na recepcii. 

Nevyužíté žetóny sa refundujú na recepcii pri vašom odchode. 

Mám inú otázku ...

Ak ste nenašli odpoveď na svoju otázku, kontaktujte nás. Môžete tak urobiť telefonicky (+421903139963), cez whatsapp alebo e-mailom (leharo@campingvysoketatry.sk). Kľudne nám napíšte aj cez tento formulár. Odpovede sa dočkáte, sľubujeme :)