Sú Tatry mimo v mimosezóne?

24.04.2022

Ľudkovia, možno ťažko uveriť, ale dá sa v Tatrách zažiť aj také, že sa nemusíte modliť, či sa zmestíte do električky alebo budete musieť čakať na ďalšiu (dokonca nemusíte stáť na jednej nohe, ale sadnete si kľudne cez tri sedadlá a posedí si aj váš ruksak.), nikde sa s nikým netlačíte, turistický chodník máte sami pre seba a do reštiky si nemusíte robiť rezervačku (možno iba preto, aby ste zistili, či náhodou nemajú zatvorené :)). 

Zimná sezóna je oficiálne na konci (okej, sem-tam je ešte možné zahliadnuť "blázna s lyžami" :)) Kým vypukne obdobie školských výletov, exkurzií a letných dovoleniek, je tu možnosť vychutnať si Tatry v nezvyčajnej pohode. Húfy turistov nehrozia, prázdne sú nielen električky, ale aj múzeá, atrakcie a chodníky. Ak preferujete kľud, treba prísť. Miesta na parkovanie je toľko, že budete z toho možno nesvoji :) V kaviarni si môžete sadnúť kam len chcete a ak náhodou čakáte na zákusok dlhšie, nie je to preto, že by mali plno, ale pravdepodobne poslali personál na dovolenku :) Nikde nepobehujú deti, (takmer) všetky sú v škôlkach a školách a mládež takisto doťahuje svoje študentské povinnosti.


V Lehare sa pridávame k tejto pohodovej atmosfére Tatier (a to nielen v medzisezónnom období) a garantujeme Vám, že si u nás oddýchnete na maximum a ticho vám už možno pôjde aj na nervy :)) Neorganizujeme žiadne zrazy, guláše, oslavy, a to ani počas víkendov. Dávame si záležať, aby mal každý u nás dostatok súkromia a dbáme na dodržiavanie nočného (v rámci možností aj denného) kľudu. Každá posádka má u nás vlastnú parcelu s prípojkou na elektriku a pitnú vodu (väčšina aj na kanalizáciu). Naša celková kapacita je limitovaná, takže ideálne je urobiť si vopred rezerváciu. 

Snažíme sa vytvoriť pohodovú atmošku, aby ste si u nás čo najlepšie oddýchli a prišli na iné myšlienky, na chvíľku zabudli na každodenné starosti a nabili baterky do ďalších náročných dní.

V Tatrách je v mimosezóne pokoj. Turistická uzávera vyššie položených chodníkov (kvôli zobúdzajúcim sa zvieratám a prírode) platí do 15. júna, lanovky fungujú kvôli údržbe v obmedzenom režime a niektoré prevádzky dočasne zatvorili. Neznamená to ale, že by tu nebolo čo robiť. Miestni podnikatelia iba ocenia, ak ich podporíte a vy máte na oplátku možnosť zrelaxovať v totálnom kľude. Ak sa chystáte na prechádzky, či turistiku, tak sa trošku plánovania môže hodiť, lebo počasie býva premenlivé, ale také ochladenie a dážď ponúkajú výbornú príležitosť zašiť sa do dobrej cukrárne alebo niektorého poloprázdneho wellness-centra :)