— ZIMNÉ ATRAKCIE —


Hrebienok - Ľadový dóm

Rozprávková stavba celá z ľadu nemá na Slovensku obdobu a určite sa na ňu choďte pozrieť. Každý rok stavba vyzerá inak, inšpirovaná inou stavbou vytvorená niekoľkými sochármi. 

Každý rok sa tu tiež konajú neoficiálne majstrovstvá sveta v tesaní ľadových sôch-Tatry Ice Master.


Za bežných okolností je otvorený každý deň počas zimnej sezóny už od roku 2012.

  • Vstupné: zdarma
  • Na Hrebienok k Tatranskému Dómu vás pohodlne vyvezie pozemná lanovka zo stanice Starý Smokovec.

Šikľavá skala

Spišský Arendelle - Od nás z Lehára trvá cesta k ľadopádu slabú hodinku. Šikľavá skala v podstate nie je vodopád, v lete na dvoch - troch miestach voda len tenkým pramienkom "šiká" po skale, preto aj ten názov V zime - lepšie povedané v mrazoch je to ale už iná káva. Vyšikané cencúle merajú až 14metrov, takže keď sa začne otepľovať, treba dávať bacha - nechceli by ste, aby vám pristál jeden na hlave. Cesta sem trvá z Matejoviec nad Hornádom necelú polhodinku, čiže ideál aj pre malé deti alebo záprahy oteckov so saňami Cesta nie je síce nijak značená, ale nemáte sa kde stratiť, veď google napovie.


Snežný Betlehem - Rainerova chata

Chatár najstaršej a najmenšej tatranskej chaty - takzvanej Rainerky postaví pri chate každú zimu veľký snehový Betlehem. V prevádzke je bežne cca od Troch kráľov do Veľkej noci. Debnenie na základ stavby si chatár pripravuje v predstihu. Sneh potom zbiera z okolia chaty, nahadzuje ho, udupáva a ubíja do požadovanej veľkosti, ktorá niekedy dosahuje aj 4 metre do výšky. Záleží aká štedrá je Perinbaba. Ak príroda spolupracuje a zima trvá dlho, Betlehem sa časom premení na veľkonočnú kraslicu.

Z Hrebienka ste pesi na Rainerke za necelú polhodinku.


Vianočná výzdoba v Poprade

Bezkonkurenčne jedna z najkrajších výzdob vysvietená od Mikuláša až do konca januára. 

Vianočné obdobie je v Poprade bohaté aj na rôzny kultúrny program, jarmok a pod. - ak nie je práve epidémia...